O nas

                           

alt 
                                                                                                           foto. Wacław Bednarz
 
 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 jesteśmy obecni na facebook-u "Mok Jordanów"
 
 
 
Program Wieloletni NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021
 
 
  
 
 
 
 
 
Wypad w plener TVP3
 
 
 

          Miejski Ośrodek Kultury  powstał w 1992 roku po odłączeniu Miasta od Gminy  Jordanów.  Jest placówką kulturalną na terenie miasta  zajmującą się rozwijaniem i promowaniem szeroko pojętej kultury, realizowanej przez rozwijanie zainteresowań dzieci, młodzieży i dorosłych w różnego rodzaju  kołach twórczych oraz dbaniem o kultywowanie tradycji  regionalnych.

        Na stałe w MOK-u znalazł miejsce  punkt informacji turystycznej, kawiarnia internetowa  jak również działają prężnie grupy: Turystyki Górskiej, Wspinaczki Skałkowej,  Grupa Turystyczno – Krajoznawcza, grupa spacerowa Nordic walking, a także Jordanowski Teatr Amatorski.

Klub Seniora to kolejna forma działalności naszej placówki mająca na celu aktiwizację środowiska osób starszych i skupia w swoich szeregach kilkadziesiąt osób czynnie działających w różnego rodzaju kołach zainteresowań m. in. kole wokalnym, hafciarskim, szkole dobrego gotowania.

        Miejski Ośrodek Kultury zajmuje się także promocją naszego miasta poprzez udział członków poszczególnych sekcji w różnego rodzaju konkursach,  i innych przedsięwzięciach  kulturalnych o charakterze powiatowym, małopolskim, a także ogólnopolskim. Osoby i grupy biorące udział w przeglądach zajmują często  czołowe miejsca. 

     Na stałe do kalendarza imprez kulturalnych organizowanych przez Ośrodek Kultury weszły cykliczne Spotkania z muzyką klasyczną i jazzem, Jordanowskie Spotkania z Historią oraz Wieczory Poezji.

        Nasza placówka wspólnie z Radą Miasta  oraz Burmistrzem Miasta Jordanowa nieprzerwanie od kilkudzięsięciu lat jest organizatorem święta miasta "Dni Ziemi Jordanowskiej. Od 2010 roku impreza przyjęła nową rozbudowaną formę i trwa przez cały tydzień  drugiej połowy sierpnia. W kolejnych dniach trwania imprezy odbywają się panele dyskusyjne, spotkania z  ciekawymi ludźmi, przedstawienia teatralne, koncerty muzyki klasycznej i jazzu, koncerty zespołów rozrywkowych, występy kabaretowe, pokazy tańca, pokazy sztuk walki i inne.  Do współorganizacji imprezy zapraszane są instytucje pożytku publicznego działające na terenie miasta, czego efektem są licznie otwierane wystawy przedstawiające ich dorobek artystyczny. W tym corocznym świętowaniu bierze udział kilka tysięcy osób w tym wielu  turystów z różnych stron Polski, którzy dowiadują się o tym kulturalnym wydarzeniu z prasy oraz  telewizji transmitującej jej przebieg na żywo i wielu zapowiedziom przed jej rozpoczęciem.

        Przez wiele lat MOK  borykał się  z  trudnościami  lokalowymi, obecnie od blisko dziewięciu lat swą siedzibę  ma w  zabytkowym  budynku Baszty  z  1908  roku.  W tym właśnie budynku z inicjatywy pracowników MOK zagospodarowane zostały pomieszczenia piwnic i dawnych lochów i w ten sposób powstała "Galeria pod Basztą" ,w której obecnie  odbywają się liczne wystawy prac twórców z różnych regionów Polski.

Dyrektorem MOK-u jest  mgr  Jan Hanusiak.

 

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.                       facebook: mok jordanów   

       

 nr konta MOK  67 - 87990001 –  00000000 - 8921 – 0002

 Miejski Ośrodek Kultury

ul. Rynek 2

34-240 Jordanów

tel./fax 18 26 75-156

 

zapraszamy do MOK-u w godzinach:

poniedziałek - 10.00 - 17.00

wtorek -10.00 - 19.00

środa - 10.00 - 17.00

czwartek - 10.00 - 19.00

piątek - 10.00 - 18.00

sobota,niedziela - wycieczki w góry oraz zajęcia z grupą wspinaczkową w skałkach lub na hali wspinaczkowej w Krakowie