galeria zdjęć                                                                    

DNI ZIEMI JORDANOWSKIEJ ZA NAMI

 

      Dni Ziemi Jordanowskiej to impreza organizowana przez Radę Miasta, Burmistrza Miasta i Miejski Ośrodek Kultury nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat. Tegoroczne święto miasta zostało przez organizatorów rozbudowane  o dodatkowe formy kulturalne, które  wzbogacały  program codziennie od 17  do 23 sierpnia.

     W poniedziałkowe popołudnie 17 sierpnia ponad 80-cio osobowa grupa udała się do „Psiej Doliny” w Sidzinie na wspólną biesiadę przy ognisku. Oprócz pieczonej kiełbaski można było skosztować sidzińskiego żurku i jordanowskiej zapiekanki. Liczna grupa dzieci miała dużą frajdę grając z rodzicami na pobliskiej polanie w dwa ognie i piłkę nożną. Wtorkowy wieczór poświęcony był spotkaniu z Panią Anną Czerwińską, jedną z najbardziej znanych polskich himalaistek, która jako pierwsza kobieta w Polsce zdobyła Koronę Ziemi, a także sześć ośmiotysięczników. Licznie zebrana publiczność wspólnie z Panią Anną obejrzała dwa filmy z wypraw górskich himalaistki. Pan Marcin Leśniakiewicz jest przewodnikiem górskim, a zarazem podróżnikiem i autorem najnowszego przewodnika „Wokół Babiej Góry” i w środę 19 sierpnia w Galerii pod Basztą można było spotkać się osobiście z pisarzem. Na czwartkowy wieczór zaplanowaliśmy spotkanie z Panem Stanisławem Piętką, który opowiadał o roli wody w organizmie, a także o leczeniu metodami niekonwencjonalnymi. Zespół bluesowy „Immunitet” ze Śląska zagrał swój koncert w „Galerii pod Basztą” w piątek 21 sierpnia. Na sobotę organizatorzy przygotowali dla dzieci i młodzieży wiele atrakcji. W Urzędzie Miasta z inicjatywy Pana Damiana Wichra otwarta została wystawa klocków lego. Na jednym z placów w rynku odbyły się pokazy cyklotrialowe. Publiczność z zapartym tchem podziwiała niesamowite akrobacje na rowerach dwóch młodych chłopaków z Zawoi. Swoją sprawnością w ratownictwie drogowym wykazali się  jordanowscy strażacy. Na swoim pokazie specjalistycznym sprzętem rozcinali samochód aby dostać się do uwięzionego kierowcy. Jednostka Strzelecka z Suchej Beskidzkiej w swoim pokazie zademonstrowała sprawność w poruszaniu się na polu walki. Strzelcy zorganizowali również bieg z przeszkodami, a wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali paczki ze słodyczami ufundowane przez jordanowski MOK. Swoje stoiska ze sprzętem militarnym mieli także Jordanowscy Policjanci i Straż Graniczna z Nowego Sącza. Dodatkową atrakcja dla dzieciaków był zjazd na linie na plantach  i drabinka sznurowa. Dużym powodzeniem cieszył się pokaz zumby podczas którego większość zebranych wzięła czynny udział w tym żywiołowym tańcu. W świetlicy Szkoły Podstawowej odbył się VIII Powiatowy Turniej Szachowy o Puchar Starosty Suskiego, a na boisku sportowym obok Gimnazjum UKS „Delta” zorganizował Turniej Piłki Siatkowej. Klub  Sportowy Jordan  był organizatorem Turnieju Piłki Nożnej Chłopców  im. Milana Łaczka, a także Turnieju Piłki Nożnej Drużyn Niezrzeszonych o Puchar Burmistrza Miasta. W Kościele Parafialnym o godz. 19.00 wystąpił Chór Bel Canto oraz solistki Pani Olga Rusin i Pani Monika Sabinek dając wspaniały i niezapomniany koncert. Ostatnim punktem sobotniego programu był festyn na boisku sportowym zorganizowany przez Klub Sportowy Jordan.

      Centralny dzień przypadł na niedzielę 23 sierpnia, i rozpoczął się występami zespołów regionalnych „Holniki” z Sidziny i „Zbyrcok” z Juszczyna. Na scenie pojawili się również „Zbójnicy spod babiej Góry”, którzy uprowadzili Przewodniczącą Rady Miasta i zaproponowali publiczności  wykupienie porwanej. Zebrane pieniądze zostały przekazane do Szkoły Podstawowej na posiłki dla potrzebujących dzieci. Swój czas na scenie miała także Jordanowska Orkiestra Strażacka, która  pod batutą Pana Łukasza Wichra dała półgodzinny koncert. W dalszej części programu wystąpił młodzieżowy zespół „Rudel Band” z  Jabłonki, a zaraz po nim swój pokaz dała Grupa Tańca Nowoczesnego „Fresh Crew” z jordanowskiego Ośrodka Kultury. Tradycyjnie Pani Burmistrz Iwona Bilska  wręczyła nagrody w konkursie  „na najładniejszy  ogródek przydomowy”. Blisko dwie godziny na scenie gościli tancerze z programu „You Can Dance” i krakowskiej szkoły tańca nowoczesnego „Jazz Dance Center” dając pokazy taneczne i bawiąc licznie zgromadzoną publiczność. Bardzo dynamiczny pokaz walki wręcz zaprezentowali karatecy z Jordanowskiej Szkoły Karate Tradycyjnego pod dowództwem senseja Janusza Gacka. Wieczorna część programu to występy zespołów rozrywkowych „Easy” „Breakout” i „Wyrwani”, którzy na żywo zagrali znane przeboje muzyki rockowej. Impreza trwała do późnych godzin nocnych. Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom imprezy za wspólną zabawę, a sponsorom za finansowe wsparcie.

 

                                            O wystawie i seminarium można przeczytać na stropnie int.

                              http://grzybypl.blogspot.com/2015/08/o-janie-sas-zubrzyckim-pod-baszta.html     

                                                                       LEGOWISKO W JORDANOWIE

                                             http://grzybypl.blogspot.com/2015/08/legowisko-2015.html

 

SPONSORZY DNI ZIEMI JORDANOWSKIEJ 2015

 

·        STAROSTWO POWIATOWE W SUCHEJ BESKIDZKIEJ 

 

·        AGNIESZKA MROSZCZAK - BANK SPOŁDZIELCZY W JORDANOWIE

 

·        MARIANNA KOMPERDA – ARMATURA W JORDANOWIE

 

·        EWA i VIVAJ  NACHANKAR – SKLEP FIRANY W JORDANOWIE

 

·        MAŁGORZATA HUDZIAK - BIURO RACHUNKOWE W JORDANOWIE

 

·        TADEUSZ PAJKA - SKLEP AKJAP W JORDANOWIE

 

·        TOMASZ GÓRNIKOWSKI - KANCELARIA NOTARIALNA W JORDANOWIE

 

·        BOGUSŁAW ŁACEK - PRACOWNIA REKLAMY W JORDANOWIE

 

·        KAZIMIERZ KOZIK – FIRMA PALETTENWERK W JORDANOWIE

 

·        TADEUSZ ROGULSKI – KANTOR WYMIANY WALUT W JORDANOWIE

 

·        STANISŁAW WIERZBA - GMINNA SPÓŁDZIELNIA SAMOPOMOC CHŁOPSKA W JORDANOWIE

 

·        KINGA I PAWEŁ RAPACZ – SKLEP RAPACZ W JORDANOWIE

 

·        WŁADYSŁAW SAŁAPATEK – ZAKŁAD FOTOGRAFICZNY ”FOTO - KAMEA” W JORDANOWIE

 

·        CENTRUM KOREPETYCJI I KURSÓW FLY HIGH W JORDANOWIE

 

·        ZDZISŁAW FILIPEK – ZAKŁAD „DREWAL” W  TOPORZYSKU

 

·        WŁADYSŁAW ZAREMBA I WSPÓLNICY - FIRMA TOMEK W JORDANOWIE

 

·        JADWIGA MIERNIK - SPÓŁDZIELNIA KÓŁEK ROLNICZYCH W JORDANOWIE

 

·        TADEUSZ I PIOTR ŻUR - FABRYKA OBUWIA „TAPI” W JORDANOWIE

 

·        ZBIGNIEW RĄCZKA - ZAKŁAD STOLARSKI W JORDANOWIE 

 

·        WACŁAW ZADORA - USŁUGI ELEKTROMONTAŻOWE INST-EL W JORDANOWIE

 

·        BEATA BARSKA - FIRMA PREMIUM W JORDANOWIE

 

·        STANISŁAW FLAKA – FIRMA UBEZPIECZENIOWA JORMIKS W JORDANOWIE

 

·        ZIGNIEW MACIĄGA – PIEKARNIA CUKIERNIA W JORDANOWIE

 

·        JAN SMARDZ I WALDEMAR SKWAREK -  FIRMA HANDLOWO USŁUGOWA “AGROMIX W JORDANOWIE

 

·        WŁADYSŁAW ZAREMBA I WSPÓLNICY - SKLEP TOMEK W JORDANOWIE

 

·        SZKOŁA JĘZYKOWA SUNNY SCHOOL W JORDANOWIE

 

·        STANISŁAW KRYJAK  - FIRMA HANDLOWO – USŁUGOWA „METAL – BAT”

 

·        JADWIGA ZIENTEK – KWIACIARNIA W JORDANOWIE

 

·        SUPERMARKET RAJSKI SPÓŁKA JAWNA-NOWY TARG