galeria zdjęć

Taneczne sukcesy grupy „Fresh Crew”

 

Bardzo pracowicie minęła wiosna dla dziewcząt z grupy tańca nowoczesnego "Fresh Crew" działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Jordanowie, a ich ciężka praca w pocie czoła została zauważona przez jury licznych konkursów w których wzięły udział.

1 kwietnia grupa postanowiła spróbować swoich sił w  VII Międzynarodowym Festiwalu Twórczości w Żywcu i zdobyła tam II miejsce. Po tym sukcesie 17 kwietnia dziewczęta udały się do Katowic na Ogólnopolski Turniej Tańca POWER DANCE, a następnie 21 kwietnia do Zawoi na  Powiatowe Eliminacje XXIX Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych "Talenty Małopolski 2016" skąd przywiozły I miejsce i nominacje do Finału Małopolskiego w Dobczycach.  Festiwal organizowany był już po raz 29 i od lat cieszy się uznaniem wśród młodych ludzi, a także ich rodziców, nauczycieli, instruktorów, i opiekunów artystycznych.

Celem konkursu jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży muzyki i tańca, jako form artystycznego wyrazu, wspieranie rozwoju artystycznego młodych, uzdolnionych ludzi, wyłanianie „Talentów Małopolski” – najlepszych w dziedzinie muzyki i tańca solistów, duetów, zespołów dziecięcych i młodzieżowych.

W Finale Wojewódzkim co roku bierze udział blisko 1000 uczestników, reprezentujących różne formy artystyczne, stylistyki i konwencje interpretacyjne, co świadczy o niegasnącej popularności konkursu.  Nasze grupy taneczne i muzyczne oraz soliści i duety od kilkunastu lat biorą udział w tym festiwalu i zajmują czołowe miejsca promując w ten sposób nasze miasto.

Kolejne taneczne zmagania odbyły się w Oświęcimiu, gdzie Oświęcimskie Centrum Kultury pod patronatem Burmistrza Miasta zorganizowało po raz czwarty Ogólnopolskim Festiwalu Tańca "Taki Taniec” . Powstał  on w celu  popularyzacji tańca jako atrakcyjnej formy aktywnego spędzania wolnego czasu i  adresowany był do uczestników w wieku od 6 do 25 roku życia  dla formacji i zespołów  występujących w pięciu kategoriach tanecznych. W konkursie wzięły udział 104 grupy (ponad 1600 wykonawców). W tym konkursie jordanowska  grupa Fresh Crew” zajęła VI miejsce. Do konkursów dziewczęta przygotowała Kinga Ozimek i Patrycja Krzysztofiak.