galeria zdjęć

Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Tegoroczne świętowanie Dnia Dziecka organizatorzy zaplanowali na niedzielne popołudnie 29 maja na boisku sportowym obok placu zabaw przy ul. Mickiewicza.  Impreza rozpoczęła się o godz. 13.00 konkursami sportowymi prowadzonymi przez Młody Klub Jordan pod przewodnictwem Pana Adama Wójtowicza. Przez półtorej godziny dzieci wraz z rodzicami dzielnie pokonywali przeszkody ustawione przez organizatorów. Występy na specjalnie przygotowanej scenie rozpoczęły się tańcami podopiecznych  DPS prowadzonego przez siostry Prezentki. Po nich wystąpiły ze swoimi programami artystycznymi dzieciaki z Przedszkola Miejskiego, Niepublicznego Przedszkola „Balonik”, a także niepublicznego Przedszkola „Tęczowa Kraina”. Występy przeplatane były licznymi konkursami za które każde dziecko otrzymywało słodkie nagrody. Przez cały czas najmłodsi uczestnicy imprezy mogli korzystać z przygotowanych atrakcji w postaci dmuchanych zamków, ścianki wspinaczkowej czy też basenu z piłeczkami. Pod namiotami przygotowane były stanowiska, gdzie odbywały się warsztaty orgiami,  art kolorowanki, i cieszące się dużą popularnością stanowisko malowania twarzy. Wolontariusze z Zespołu Szkół im. Bł. Ks. Dańkowskiego w strojach  baśniowych postaci, przechadzały się wśród dzieci rozdając różne gadżety i słodkości.   W dalszej części programu na scenie miała wystąpić młodzież z Zespołu Szkół im. Hugona Kołłątaja ze sztuką „Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków” pod kierownictwem Pani Magdaleny Stankiewicz i Pani Magdaleny Matejko-Bury,  a jordanowscy karatecy mieli dać swój pokaz. Niestety burza i ulewny deszcz pokrzyżowały wszystkie plany i trzeba było zakończyć imprezę. Przedstawienie teatralne najmłodsi mieszkańcy Jordanowa zobaczyli kilka dni później w czwartek 2 czerwca w sali Domu Strażaka.

      W imieniu Miejskiego Ośrodka Kultury dziękuję za pomoc i zaangażowanie w organizacji imprezy Pani Magdalenie Stankiewicz i Pani Magdalenie Matejko-Bury oraz młodzieży z Zespołu Szkół im. Hugona Kołłątaja za przygotowanie sztuki „Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków, Pani Agnieszce Mrózek i młodzieży z Zespołu Szkół im. Bł. Ks. Dańkowskiego za baśniowe postaci i pomoc techniczną, Panu Adamowi Wojtowicz i  Klubowi Sportowemu Młody Jordan za przygotowanie i przeprowadzenie zawodów sportowych, Panu Damianowi Wicher za budowanie z dziećmi modeli z klocków lego, oraz podopiecznych  DPS prowadzonego przez siostry Prezentki, Przedszkolu Miejskiemu, Niepublicznemu Przedszkolu „Balonik”, a także Niepublicznemu Przedszkolu „Tęczowa Kraina” za przygotowanie występów. Specjalne podziękowanie składam sponsorom, dzięki którym mogliśmy sprawić dzieciakom wiele radości ze słodkich prezentów.

Naszymi sponsorami byli: Pani Iwona Bilska Burmistrz Miasta Jordanowa, Pani Agnieszka Mroszczak Bank Spółdzielczy w Jordanowie, Tadeusz i Piotr Żur Firma Produkcyjno Handlowo - Usługowa Tapi w Jordanowie, Szkoła Językowa „Sunny School” w Jordanowie, Ewa i Vijay Sklep Firany w Jordanowie  , Małgorzata Hudziak Biuro Rachunkowe w Jordanowie, Dorota Lipa   Przystań u Lipy, Zbigniew Rączka  Zakład Stolarski, Zdzisław Filipek zakład „Drewal” w Toporzysku, Bogdan Handzel  Sklep Monopolowy w Jordanowie, Wacław Zadora Usługi elektromontażowe „Inst-el” w Jordanowie.