Zapewnienie rozrywki dziecku to nie taka prosta sprawa. Rodzice przeważnie nie mają czasu lub są zmęczeni po pracy i nie chce im się myśleć jak zorganizować dziecku czas. Podczas zabaw z dziećmi należy mieć też na uwadze, że każda rozrywka musi mieć również wymiar intelektualny. Dzieci uczą się przez zabawę i bawiąc się, rozwijają nie tylko swój umysł, ale również motorykę.

Zajęcia pozalekcyjne

Jeżeli rodzic chce zapewnić swojemu dziecku trochę frajdy i dodatkowo zadbać o jego rozwój intelektualny, to powinien pomyśleć o zajęciach pozalekcyjnych. Wiele sal zabaw i bawialni organizuje zajęcia plastyczne i warsztaty interaktywne dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Na takich zajęciach dzieci rozwijają swoje zdolności plastyczne oraz poznają podstawowe zasady fizyki, wykonując proste doświadczenia. Bawialnie dają też możliwość rozwoju motoryki i sprawności fizycznej. Pokonując tor przeszkód, dziecko rozwija i wzmacnia swoje ciało. Rozwój fizyczny dziecka najłatwiej zaobserwować na szkrabach mających 1,5 do 2 lat. Praktycznie za każdym razem wykonując to samo ćwiczenie lub czynność robi to coraz lepiej.

Doświadczony animator

Jeżeli ktoś chce zapewnić swoim dzieciom dobrą zabawę i rozrywkę na imprezie urodzinowej albo na festynie, to powinien zatrudnić dobrego animatora. Osoba prowadząca animacje dla dzieci zorganizuje czas, rozweseli i zabawi szkraby przez kilka godzin. Animatorzy w swej pracy często stawiają na rywalizację indywidualną lub grupową. Dzieci lubią różne konkursy i zawody, dzięki czemu mogą rozwijać swoje umiejętności, rywalizując i współpracując z rówieśnikami.

Zamki dmuchane i zabawy na świeżym powietrzu

Zamki dmuchane i inne urządzenia zabawowe, które można spotkać na festynach i imprezach plenerowych do doskonały sposób na zorganizowanie zabawy dla dziecka. Kilkanaście minut zabawy na dmuchańcu sprawia, że dziecko jest zmęczone, a dzięki temu spokojniejsze. Zabawy na tego typu urządzeniach rozwijają motorykę i sprawność fizyczną dziecka. Podskoki wzmacniają nogi, a wspinanie się po pochyłych ściankach rozbudowuje mięśnie rąk.

Samochodziki elektryczne dla dzieci

Wspaniałą zabawą dla najmłodszych są samochodziki elektryczne. Przejażdżka takim akumulatorowym autem uczy koncentracji i podstawowych zasad prowadzenia samochodu. Dziecko już po kilku minutach wie jaki dystans powinno utrzymywać od trawnika, aby nie wyjechać poza ścieżkę. Samochodziki mają też możliwość jazdy do tyłu na biegu wstecznym, dzięki czemu dziecko uczy się, jak panować nad pojazdem podczas cofania.

Wszelkie zabawy i rozrywki dla dzieci są mniej lub bardziej kosztowne, jednak praktycznie każde rozwijają nie tylko intelekt, ale również motorykę. Warto czasami zainwestować kilkanaście złotych w dziecięcą rozrywkę w celu poprawy kondycji i rozwoju intelektualnego podopiecznych.

Napisz komentarz